KARBON AYAK İZİ HESAPLAMA ARACI HAZIRLANMASI

Ulaşımda kullandığımız araçlar, elektrik ve su tüketimimiz, giydiğimiz kıyafetler ve yediğimiz yemekler gibi gün içerisindeki pek çok faaliyetimiz doğrudan ya da dolaylı şekilde sera gazı emisyonuna neden olmaktadır.

Sustainable Future olarak bizler; internet sitenize ekleyebileceğiniz, talebinize özel olarak hazırlanmış kurumsal ya da bireysel karbon ayak izi hesaplama aracınızın altyapısını oluşturuyoruz. Uygun emisyon faktörleri ve hesaplama metodolojileri ile ürettiğimiz araç sayesinde internet sitenizin ziyaretçileri hazırladığımız sorulara cevap vererek neden olduğu sera gazı emisyonunu CO2 eşleniği cinsinden öğrenebiliyor.

Avrupa Komisyonu Küresel Atmosfer Araştırmaları için Emisyon Veritabanı’na göre 2021 yılı içerisinde Türkiye’de kişi başı karbondioksit emisyonu 5,321 tonCO2e olarak hesaplanmıştır. Siz de alışkanlıklarınız ve günlük faaliyetlerinizin neden olduğu emisyonlar ile bu ortalamaya ne kadar yakın olduğunuzu öğrenin.

Ziyaretçilerinizin karbon ayak izini ve küresel ortalamadaki yerini öğrenebileceği talebinize özel karbon ayak izi hesaplama aracınızın oluşturulması ve daha fazlası için bize ulaşabilirsiniz.