YEŞİL LİMAN SERTİFİKASI DANIŞMANLIĞI

Yeşil Liman/Eko Liman Projesi liman İşletmelerinin gerekliliği olan TS EN ISO 9001-Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001-Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001-İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi şartları ile birlikte sağlamak zorunda oldukları sektörel kriterlere uygunlukları sayesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan aldıkları sertifikadır.

Yeşil Liman Sertifikası almak için liman işletmeleri genellikle belirli çevresel standartları karşılamak, enerji verimliliğini artırmak ve iş sağlığı güvenliği konularında belirli standartları sağlamak üzere çeşitli önlemler almak zorundadır. Bu standartlar arasında genellikle ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi), ISO 45001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) gibi uluslararası standartlar bulunabilir. Çevresel performansın iyileştirilmesi, enerji maliyetlerinin düşürülmesi, müşteri ve tedarikçi ilişkilerinde artış, rekabet avantajı elde etme ve çeşitli teşviklere erişim gibi pek çok avantaj sunmaktadır.

Genel, çevre yönetimi, iş sağlığı güvenliği, tehlikeli yüklerin elleçlenmesi, ambalajlanması, depolanması hususlarında kriterler bulunmaktadır.

Başvuru için gereken belgeler arasında Yeşil Liman Sertifikası Başvuru Formu, Yeşil Liman Raporu ve yetkilendirilmiş kuruluş tarafından düzenlenmiş ve onaylanmış, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 14064-1 ve ISO 50001 gerekliliklerini sağladığına dair resmi yazı ve bu belgelerin örneği yer almaktadır.

Sustainable Future olarak bizler;  strateji ve yol haritanızı oluşturuyor, sertifika kriterlerini sağlamanıza yardımcı oluyor, ISO 14064 kapsamında kurumsal karbon ayak izinizi hesaplıyor ve raporluyoruz.

Danışmanlık ve kapsamlı bilgilere erişmek için bize ulaşabilirsiniz.