KARŞILAŞTIRMA RAPORU HAZIRLANMASI

Karşılaştırma, İngilizce adı ile Benchmark, bir şirketin ürün ve hizmet sektördeki en iyi olarak kabul edilen, diğer bir deyişle “sınıfının en iyisi” olarak kabul edilen başka bir işletmeninkilerle karşılaştırıldığında performansını ölçme sürecidir. Kıyaslamanın amacı, iyileştirme için dahili fırsatları belirlemektir.

Daha geniş anlamda; karşılaştırma, performansı karşılaştırmak ve/veya diğer şirketlerden öğrenmek istediğimiz herhangi bir alana uygulanabilir. Tanım ayrıca, güçlü ve zayıf yönlerimizin onlarla ilgili olarak nerede olduğunu bilmek için en zorlu rakiplerimizle veya şu anda ulaşılmakta olan en yüksek performans seviyelerinin farkında olmamız için endüstri liderleriyle karşılaştırma yapmak istediğimizi belirtir. Bazıları kıyaslamayı uygulamaların karşılaştırması olarak görürken, diğerleri ve belki de en yaygın olarak hem performans hem de uygulamaların karşılaştırmasını içerir.

benchmark karşılaştırma raporu - sustainable futureKarşılaştırma yapmak;

  • İyileştirme kültürünün bir parçası olmaya ve bu sürecin kısa sürmesine,
  • Hedefe bağlı olarak bütçe ayarlamayı kolaylaştırmada,
  • Şirket içindeki mevcut sorunları çözümlemede,
  • Ürün veya hizmet kapsamında yapılan işin hata oranını azaltmada,
  • Benzer fikirlere sahip insanlardan bir ağ oluşturmada,
  • Rakiplerinizin zayıf noktalarını tespit etmenizde fayda sağlamaktadır.

Sustainable Future olarak uzman ekibimizle, rakip firmalar ile bilgilerini paylaşmak istemeyen şirketlerimiz için özel araştırma yaparak detaylı bir rapor hazırlıyoruz. Sizler için sektörü ve akademik çalışmaları tarayarak sektördeki şirketler ile farklarınızı açıklıyor, zayıf ve güçlü olduğunuz yönlerinizi ortaya çıkartarak strateji geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.